1. W tym tygodniu: we wtorek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W czwartek wspominamy św. Dominika, założyciela zakonu dominikanów. W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. W środę – 07 sierpnia gościmy pieszą pielgrzymkę rzeszowską, która nocuje w naszej parafii. Zachęcam parafian do włączenia się w to dzieło wiary i przyjecie pielgrzymów na nocleg. W czwartek o godzinie 8.00 Eucharystia z udziałem pielgrzymów w Kościele Parafialnym. Duchowa łączność z pielgrzymami jest nam bardzo potrzebna. Zapraszam orkiestrę do powitania pielgrzymów w czwartek. Ofiary na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów proszę przekazywać do mnie po Mszy Świętej. Zwracam się także z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które w minionych latach pomagały w przyjęciu pielgrzymów i w organizacji posiłków.
Pan Jezus mówi: «Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody» (Mk 9, 41). „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25,40

3. Dożynki Gminne odbędą się 18 sierpnia o godzinie 15.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie poświęcimy pierwociny zbóż i plonów. Natomiast wieńce żniwne poświęcimy na uroczystości dożynkowej gminnej 18 sierpnia o godzinie 15.00 z udziałem całej gminy. Proszę o zaangażowanie się wszystkich środowisk parafii w organizację uroczystości. Przygotujmy wieńce żniwne.