1. Księża Biskupi, Kapłani i Pielgrzymi Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w przysłanym liście wyrażają wdzięczność dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii za życzliwe przyjęcie pielgrzymki i wszelką pomoc. Pielgrzymi zapewniają o swojej modlitwie w intencji wszystkich dobroczyńców pielgrzymki.

2. Dożynki Gminne odbędą się 21 sierpnia o godzinie 16.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. Plan dalszego przebiegu dożynek zgodnie z tradycją znajdziemy na plakatach i w internecie. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia, tradycyjnie poświęcimy pierwociny zbóż i plonów. Msze św. tak, jak w niedzielę o godzinie: 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Natomiast wieńce żniwne poświęcimy na uroczystości dożynkowej 21 sierpnia o godzinie 16.00 z udziałem całej gminy. Proszę o zaangażowanie się wszystkich środowisk parafii w organizację uroczystości. Przygotujmy wieńce żniwne.

3. Ponadto w tym tygodniu czcimy: w środę czcimy św. Jacka, prezbitera, w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

4. Jak co roku, biskupi polscy apelują o dobrowolne zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.