1. Dziś zgodnie z odczytanym w ubiegłą niedzielę komunikatem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, w naszej przeżywamy Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. „Darem serca” złożonym do puszki przy wyjściu z kościoła, będziemy ich wspierać.

2. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc zapraszają na VII Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: „Trudna miłość. Jak kochać Kościół?”. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia 2020 r. Dziś, gdy autorytet Kościoła jest podważany na różne sposoby, warto poznawać osobę błogosławionej Karoliny, która w trudnych czasach angażowała się w życie swojej parafii. Ta szesnastoletnia dziewczyna jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc. Niech świadectwo jej życia i umierania wzbudza w młodych pragnienie życia w miłości do Chrystusa i Kościoła. Gdy widać tak wiele zła warto szukać wstawiennictwa świętych i błogosławionych. Błogosławiona Karolino – módl się za nami. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00. Lista, na którą można się zapisać jest w zakrystii.

3. Nocne czuwania diecezji kieleckiej na Jasnej Górze, odbywające się z każdego 4 na 5 dnia miesiąca, rozpoczęły się przed ponad 60 laty. Dekanat Nowokorczyński ma czuwanie z 4 na 5 września. Lista, na którą można się zapisywać na czuwanie znajduje się w zakrystii.

4. Ogólnopolska pielgrzymka rolników do Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się 5 i 6 września 2020 r. Msza Święta dożynkowa z błogosławieństwem wieńców odbędzie się 6 września 2020 r. o godzinie 11.00 przy ołtarzu pod Szczytem na Jasnej Górze.

5. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina. W czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux. W piątek – wspomnienie św. Piusa X. W sobotę wspomnienie NMP Królowej.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Piwowarczyk – parafia Nowy Korczyn i Anna Góras – parafia Góry Pińczowskie. Zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś zna przeszkodę do zawarcia tego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić parafię.

7. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.