1. Dożynki Gminne odbędą się 18 sierpnia o godzinie 15.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. Gromadzimy się przed kościołem parafialnym, gdzie nastąpi powitanie. Orkiestra wprowadzi wieńce dożynkowe z miasta i z gminy do kościoła. Następnie odbędzie się błogosławieństwo wieńców dożynkowych i uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. w korowodzie dożynkowym przejdziemy na Plac Festynowy, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości dożynkowej według ustalonego porządku.

2. W tym tygodniu: we wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux. W środę – wspomnienie św. Piusa X. W czwartek wspomnienie NMP Królowej. W sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

3. Zachęcam do uczestnictwa w czuwaniach i pielgrzymkach. W zakrystii znajdują się listy, na które możemy się zapisywać:

1) 31 sierpnia VI Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem „Karolina Mocna w Duchu”. Zapraszam szczególnie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania i tych. którzy przyjęli już ten sakrament. Niepełnoletnia Młodzież powinna zabrać ze sobą pisemną zgodę rodziców na wyjazd. Lista na wyjazd jest w zakrystii.
2) Pierwszego września jak co roku odbędzie się wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Lista na wyjazd jest w zakrystii.
3) W dniu trzeciego września od godziny 17.00 odbędzie się czuwanie w Nowym Korczynie w Sanktuarium Św. Kingi.
4) W nocy z 4 na 5 września odbędzie się nocne czuwanie na Jasnej Górze. Lista na wyjazd jest w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.