1. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, w specjalnym komunikacie zachęcił nas do Solidarności ze Słowenią, dlatego prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie możliwość wsparcia mieszkańców Słowenii darem serca złożonym do puszki.

2. Dziś odbędą się Dożynki Gminne. O godzinie 16.00 – Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Dożynek w Kościele pw. Świętej Trójcy. Szczegółowy Plan dalszego przebiegu uroczystości dożynkowej zgodnie z tradycją znajdziemy na plakatach i na stronach internetowych.

3. W poniedziałek czcimy św. Piusa X, papieża, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła, w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.