1. Dziś – 21 sierpnia – odbędą się Dożynki Gminne, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 16.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy. Szczegółowy Plan dalszego przebiegu uroczystości dożynkowej zgodnie z tradycją znajdziemy na plakatach i na stronach internetowych.

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Królowej, w środę Święto Św. Bartłomieja, Apostoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Moniki.

3. W dniu 27 sierpnia, w sobotę, o godzinie 9.00, z Piasku Wielkiego wyruszy Dekanalna Pielgrzymka do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii do czwartku.

4. W dniu 4 września, w niedzielę, o godzinie 17.00, wyruszy ze Starego Korczyna Dekanalna, Autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę, na całonocne czuwanie, które zgodnie z tradycją poprowadzi Dekanat Nowokorczyński. Zapisy na czuwanie będą przyjmowane w zakrystii. Powrót w poniedziałek 05.09, około godziny 6.00.

5. W dniu 6 września, we wtorek odbędzie się czuwanie na cześć św. Kingi w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Nowym Korczynie. Początek o godzinie 17.00, o 18.00 różaniec, o 19.00 Eucharystia. Plakaty informujące zostały rozprowadzone w wielu parafiach. Będziemy w sposób szczególny modlić się przez wstawiennictwo naszej Patronki w intencji rodzin i dzieci, które mają się narodzić oraz ich rodziców. W spotkaniu będzie uczestniczyć młodzież z naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Sanktuarium św. Kingi.

6. Jak co roku, biskupi polscy apelują o dobrowolne zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.