1. Dziś o godzinie 16.00 odbędzie się Uroczystość Dożynkowa w Kościele Świętej Trójcy z błogosławieństwem wieńców dożynkowych z naszej Gminy. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Maryi i obfite plony dla wszystkich rolników szczególnie dla mieszkańców Gminy Nowy Korczyn.

2. W tym tygodniu: We wtorek Święto św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W piątek wspomnienie św. Moniki. W sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

3. W dniu 28 sierpnia 2021 po raz VIII Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc naszej diecezji organizują Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Zabawy. W tym roku przyświecać będzie nam hasło: „Być jak Józef”.

4. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę 29 sierpnia o godzinie 10.00 do Kościoła pw. Świętej Trójcy. Po Mszy Świętej – spotkanie.

5. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.