1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc zapraszają na VII Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00. Lista, na którą można się zapisać jest w zakrystii.

2. Nocne czuwania diecezji kieleckiej na Jasnej Górze, odbywające się z każdego 4 na 5 dnia miesiąca, rozpoczęły się przed ponad 60 laty. Czuwanie dla Dekanatu Nowokorczyńskiego przypada z 4 na 5 września. Wyjazd 4 września w piątek o godzinie 16.00. O północy Ks. Biskup Jan Piotrowski będzie sprawował Eucharystię wraz z pielgrzymami m.in. z dekanatu nowokorczyńskiego, poprzedzoną czuwaniem i modlitwą w naszej intencji. Bezpośrednio po Eucharystii wracamy do Nowego Korczyna. Lista, na którą można się zapisywać na czuwanie znajduje się w zakrystii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Będziemy prowadzić modlitwę różańcową, śpiewając pieśni w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, przed Jej obrazem tak jak w ubiegłym roku.

3. Ze względu na nocne czuwanie i wyjazd do Częstochowy w piątek 4 września spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w czwartek 3 września o godzinie 16.00, a Eucharystia i nabożeństwo w Pierwszy Piątek Miesiąca 4 września o godzinie 15.00.

4. Ogólnopolska pielgrzymka rolników do Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się 5 i 6 września 2020 r. Msza Święta dożynkowa z błogosławieństwem wieńców odbędzie się 6 września 2020 r. o godzinie 11.00 przy ołtarzu pod Szczytem na Jasnej Górze.

5. W tym tygodniu: w poniedziałek, 24 sierpnia, obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła. W środę, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej. W czwartek wspominamy św. Monikę, a dzień później – w piątek – jej syna, św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.