1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dobre przeżycie Dożynek Gminnych. W środę 28 sierpnia na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie. W przyszły poniedziałek, za tydzień – 2 września o godzinie 8.00 Msza św. dla Zespołu Szkół Podstawowych w Nowym Korczynie. Codziennie przed Mszą św. o 18.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, aby w przyjaźni z Bogiem rozpocząć rok szkolny.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej. We wtorek wspominamy św. Monikę, a dzień później – w środę – jej syna, św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W następną niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

3. Zachęcam do uczestnictwa w czuwaniach i pielgrzymkach. W zakrystii znajdują się listy, na które możemy się zapisywać:

1) 31 sierpnia VI Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem „Karolina Mocna w Duchu”. Zapraszam szczególnie wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania i tych. którzy przyjęli już ten sakrament. Niepełnoletnia Młodzież powinna zabrać ze sobą pisemną zgodę rodziców na wyjazd. Lista na wyjazd jest w zakrystii.
2) Pierwszego września jak co roku odbędzie się wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Lista na wyjazd jest w zakrystii.
3) W dniu trzeciego września od godziny 17.00 odbędzie się czuwanie w Nowym Korczynie w Sanktuarium Św. Kingi.
4) W nocy z 4 na 5 września odbędzie się nocne czuwanie na Jasnej Górze. Lista na wyjazd jest w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.