1. Słowo Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. (tutaj)

2. Ostatni tydzień wakacji – starajmy się, by do końca były przeżywane w dobrej atmosferze, ubogacające i miłe. Modlimy się o szczęśliwe powroty do rodzin wszystkich przeżywających wakacje i urlopy.

3. W tym tygodniu czcimy w liturgii:
W poniedziałek – 28.08 – św. Augustyna bpa, doktora kościoła.
We wtorek – 29.08 – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
W piątek – 01.09 – bł. Bronisławy dziewicy. Kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej – dzień szczególnej refleksji i modlitwy o pokój. W I Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy młodzież i dzieci do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania z racji rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego od godziny 17.30.
W sobotę – 02.09 – I Sobota Miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, modlimy się w intencji nienarodzonych dzieci i ich Rodziców, w intencji powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

4. Wyjazd na nocne czuwanie naszego dekanatu na Jasnej Górze – Stary Korczyn, 4 września o godzinie 16.00. Zapisy – Parafia Stary Korczyn.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

6. Odszedł do Pana: + Stanisław Rasiński, nasz Pan Kościelny, l. 61. Pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 14.00. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie, polecając Bogu Zmarłego w modlitwie.