1. Dziś 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji ofiar tej wojny oraz o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Dziś dla uczczenia ofiar wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny, o godzinie 14.00 brzmią dzwony kościelne w Diecezji Kieleckiej.

2. W przyszłą niedzielę Suma o godzinie 12.00 odbędzie się na cmentarzu parafialnym w intencji żołnierzy AK poległych za Ojczyznę.

3. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów. Msza św. na rozpoczęcie roku w poniedziałek o godzinie 8.00, w kościele klasztornym.

4. We wtorek – 03.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. W tym dniu serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium wszystkich czcicieli św. Kingi. O godzinie 17.00 rozpoczynamy comiesięczne czuwanie ku czci św. Kingi. O godzinie 19.00 uroczysta Eucharystia koncelebrowana. Ponadto w tym tygodniu także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godziny 17.30.

5. W dniu trzeciego września od godziny 17.00 odbędzie się czuwanie w Nowym Korczynie w Sanktuarium Św. Kingi. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dziś po Mszy św. o godzinie 10.00 oraz w środę i w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godzinie 18.00.