1. Kończą się wakacje. W czwartek rozpoczynamy nowy Rok Szkolny 2022/23. O godzinie 7.45 w Kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi odbędzie się Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za czas wakacji i prosić o Boże Błogosławieństwo w nauce w nowym Roku Szkolnym. Codziennie mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do spowiedzi, przed każdą Mszą Świętą, w dni powszednie i w niedzielę, aby w przyjaźni z Chrystusem rozpocząć czas nauki i pracy.

2. Ogłoszenie: „Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja oraz Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie, w niedzielę 4 września w godzinach: 15.00-19.00 organizują Piknik dla Malucha – imprezę integracyjną dla maluszków, dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Piknik odbędzie się na placu przy molo w Nowym Korczynie. Podczas pikniku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji. Zapraszamy”.

3. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, spowiedź od godziny 17.30, w Pierwszą Sobotę Miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP i wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W dniu 4 września, w niedzielę, o godzinie 17.00, wyruszy ze Starego Korczyna Dekanalna, Autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę, na całonocne czuwanie, które zgodnie z tradycją poprowadzi Dekanat Nowokorczyński. Zapisy na czuwanie będą przyjmowane w zakrystii. Powrót w poniedziałek 05.09, około godziny 6.00.

5. W dniu 6 września, we wtorek odbędzie się czuwanie na cześć Św. Kingi w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Nowym Korczynie. Początek o godzinie 17.00, o 18.00 różaniec, o 19.00 Eucharystia. Plakaty informujące zostały rozprowadzone w wielu parafiach. Będziemy w sposób szczególny modlić się przez wstawiennictwo naszej Patronki w intencji rodzin i dzieci, które mają się narodzić oraz ich rodziców. W spotkaniu będzie uczestniczyć młodzież z różnych stron naszej Diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Św. Kingi. Już dziś w ramach przygotowania śpiewamy pieśni na cześć Św. Kingi.

6. Jak co roku, biskupi polscy apelują o dobrowolne zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.