1. We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Msza Święta o Boże błogosławieństwo w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Szkoły, Katechetów, Rodziców oraz Uczennic i Uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w nowym Korczynie odbędzie się o godzinie 16.00 w Kościele Klasztornym Św. Stanisława B. M. Serdecznie wszystkich zapraszam. Zachowajmy obowiązujące zasady sanitarne. Zachęcam uczniów, aby rozpocząć Nowy Rok Szkolny, przystępując do Sakramentu Pokuty i Pojednania i przyjmując Komunię Świętą. Spowiedź w Kościele Klasztornym we wtorek od godziny 15.30, w środę od godziny 17.30 i w czwartek od godziny 16.00.

2. Również 1 września o godzinie 17.00 rozpoczynamy comiesięczne czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Porządek czuwania taki jak przed epidemią. O 17.00 rozpoczynamy modlitwą do naszej Patronki, błogosławieństwo relikwiami, rozważanie wydarzeń z życia św. Kingi, następnie błogosławieństwo soli, adoracja, nabożeństwo różańcowe, odczytywanie z kartek intencji napisanych przez uczestników czuwania i koncelebrowana Eucharystia z udziałem kapłanów pielgrzymujących wraz z wiernymi do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

3. Msze Święte w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży oraz rodziców będą sprawowane w Kościele Świętej Trójcy o godzinie 10.00. Dzieci otrzymają dzienniczki, do których będą wklejać naklejki z każdej niedzieli. Dla tych, którzy najlepiej będą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii będą nagrody.

4. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą o 10.00 dzieci, młodzież i rodzice przychodzili 15 minut wcześniej (o godz. 9.45) w celu przygotowania śpiewu. Spotkania Scholi będą się odbywały w klasztorze od 11 września w piątki o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam rodziców, dzieci i młodzież.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 13.30 w Kościele Parafialnym odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych, Rodziców i wszystkich chętnych w czwartek 3 września o godzinie 16.00 w Kościele Klasztornym pw. Świętego Stanisława B. M.

6. W niedzielę 13 września, na godzinę 10.00 zapraszamy rodziców i uczniów klas VII i VIII w celu omówienia przygotowania do sakramentu Bierzmowania, które przypadnie we wrześniu 2021 r. Po Mszy Świętej – spotkanie w Kościele Parafialnym.

7. Czuwanie dla Dekanatu Nowokorczyńskiego na Jasnej Górze przypada z 4 na 5 września. Wyjazd 4 września w piątek o godzinie 16.00 ze Starego Korczyna. O północy Ks. Biskup Jan Piotrowski będzie sprawował Eucharystię wraz z pielgrzymami m.in. z dekanatu nowokorczyńskiego, poprzedzoną czuwaniem i modlitwą w naszej intencji. Bezpośrednio po Eucharystii wracamy do Nowego Korczyna. Lista, na którą można się zapisywać na czuwanie znajduje się w zakrystii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

8. W tym tygodniu: w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Ponadto w tym tygodniu także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na nocne czuwanie i wyjazd do Częstochowy w piątek 4 września spowiedź pierwszopiątkowa odbędzie się w czwartek o godzinie 16.00, a Eucharystia i nabożeństwo w Pierwszy Piątek Miesiąca 4 września o godzinie 15.00.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.