1. Rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny. Codziennie mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do spowiedzi, przed każdą Mszą Świętą, w dni powszednie i w niedzielę, aby w przyjaźni z Chrystusem rozpocząć czas nauki i pracy.

2. W dniu dzisiejszym, 4 września, w niedzielę, o godzinie 17.00, wyruszy ze Starego Korczyna Dekanalna, Autokarowa Pielgrzymka na Jasną Górę, na całonocne czuwanie, które zgodnie z tradycją poprowadzi Dekanat Nowokorczyński. Są jeszcze miejsca. Powrót w poniedziałek 05.09, około godziny 6.00.

3. W dniu 6 września, we wtorek odbędzie się czuwanie na cześć Św. Kingi w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Nowym Korczynie. Początek o godzinie 17.00, o 18.00 różaniec, o 19.00 Eucharystia. Plakaty informujące zostały rozprowadzone w wielu parafiach. Będziemy w sposób szczególny modlić się przez wstawiennictwo naszej Patronki w intencji rodzin i dzieci, które mają się narodzić oraz ich rodziców. W spotkaniu będzie uczestniczyć zespół muzyczny oraz młodzież z różnych stron naszej Diecezji. Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych i wszystkich chętnych do Sanktuarium Św. Kingi. Już dziś w ramach przygotowania śpiewamy pieśni na cześć Św. Kingi. W czwartek 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę, 11 września na cmentarzu parafialnym w Nowym Korczynie, o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy AK, którzy oddali życie za Ojczyznę.

5. W niedzielę 18 września (za dwa tygodnie), na godzinę 10.00 zapraszam dzieci z trzecich klas, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

6. Także w niedziele 18 września (za dwa tygodnie), na godzinę 12.00 zapraszam uczniów klas VII i VIII i wszystkich, którzy w tym roku rozpoczną przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja oraz Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie, w dniu dzisiejszym, w niedzielę, 4 września, w godzinach: 15.00-19.00 zapraszają na Piknik dla Malucha – imprezę integracyjną dla maluszków, dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Piknik odbędzie się na placu przy molo w Nowym Korczynie. Podczas pikniku na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.