1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego:
Drodzy Diecezjanie!
Wiślickie Diecezjalne Sanktuarium Maryjne jest miejscem, skąd od 39 lat wyrusza Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem pragniemy po raz trzeci pielgrzymować do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej, aby wsłuchiwać się w Jej przesłanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). W czasie trwającej epidemii wszyscy potrzebujemy pomocy i nadziei. Szukajmy jej wspólnie u Boga, który jest odwieczną Miłością, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam zatem Drogich Diecezjan do udziału w III Diecezjalnej Pielgrzymce do Wiślicy, która rozpocznie się o godz. 9.30 we wtorek 8 września br.
Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup † Jan Piotrowski.

Uroczysta Suma z udziałem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego o godzinie 12.00. Szczegółowy program odpustu w Wiślicy znajdziemy w gablocie przy kościele.

2. Dziś o godzinie 13.30 w Kościele Parafialnym odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci rozpoczynają „Biały Tydzień” – zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i rodziców do Kościoła Parafialnego pw. Trójcy Świętej codziennie na godzinę 18.00.
3. Msze Święte w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży oraz rodziców będą sprawowane w Kościele Świętej Trójcy o godzinie 10.00. Dzieci otrzymają dzienniczki, do których będą wklejać naklejki z każdej niedzieli. Dla tych, którzy najlepiej będą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii będą nagrody.
4. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą o 10.00 dzieci, młodzież i rodzice przychodzili 15 minut wcześniej (o godz. 9.45) w celu przygotowania śpiewu. Spotkania Scholi będą się odbywały w klasztorze od 11 września w piątki o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam rodziców, dzieci i młodzież.
5. W sobotę 12 września o godzinie 16.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy odbędzie się Eucharystia w intencji Dzieci i ich rodzin z racji 1 rocznicy Komunii Świętej.
6. W niedzielę 13 września, na godzinę 10.00 zapraszamy rodziców i uczniów najmłodszych klas na błogosławieństwo tornistrów w nowym roku szkolnym.
7. W niedzielę 13 września, na godzinę 10.00 zapraszamy także rodziców i uczniów klas VII i VIII w celu omówienia przygotowania do sakramentu Bierzmowania, które przypadnie we wrześniu 2021 r. Po Mszy Świętej – spotkanie w Kościele Parafialnym.
8. W tym tygodniu: we wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. W związku z tym w przyszłą niedzielę 13 września w naszej parafii w kościele Świętej Trójcy odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego. Można przynieść symbolicznie ziarno na sumę o godzinie 12.00. W sobotę, 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
9. W dniu 9 września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szczaworyżu odbędzie się czuwanie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Początek o godzinie 19.00. Eucharystia o 20.00. Zaprasza Kustosz Sanktuarium Ks. Kan. Stanisław Kondrak.
10. W dniu 14 września w Pacanowie w Sanktuarium Jezusa Konającego odbędzie się uroczysta suma Odpustowa oraz dożynki o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Kalety. Zaprasza Kustosz Sanktuarium Ks. Kan. Leszek Domagała.
11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.