1. Dziś – 10 września o godzinie 10.00 zapraszam do Kościoła Parafialnego wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie.

2. Dziś o godzinie 12.00 odbędzie się Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym w intencji poległych żołnierzy AK w rocznicę Ich śmierci.

3. W tym tygodniu czcimy w liturgii:

W środę – 13.09 – czcimy św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Odpust w Pacanowie.

W piątek – 15.09 – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W sobotę – 16.09 – wspominamy w liturgii św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. W przyszłą niedzielę – 17.09 – zapraszam o godzinie 10.00 Dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą Pierwszą Komunię Świętą z rodzicami.

5. Również w przyszłą niedzielę – 17.09 – o godzinie 12.00 zapraszam do Kościoła Parafialnego wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie.

6. W dniu 8 września obchodziliśmy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Dlatego w dniu 17 września, w najbliższą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo ziarna siewnego. Proszę o przyniesienie ziarna.

7. Dwa tygodnie temu miał miejsce pożar w Harmoninach, w wyniku którego został zniszczony dom Państwa Juszczyków. W związku z tym w dniu 17 września, w niedzielę, będzie możliwość wsparcia tej rodziny „darem serca”, złożonym do puszki przy wyjściu z Kościoła. Można też wesprzeć tę rodzinę przez stronę: pomagam.pl/harmoniny#

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.