1. Dziś odbędzie się beatyfikacja sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany wspólnie z s. Różą Marią Czacką o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
W uroczystości weźmie udział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekret beatyfikacyjny.

2. Dziś o godzinie 14.00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Korczynie odbędzie się Msza św. i poświęcenie pomnika z racji 77 rocznicy śmierci żołnierzy Armii Krajowej, którzy oddali swoje życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny.

3. Rektor WSD w Kielcach dziękuje naszej Parafii za „Dzień Seminaryjny”. Za to, że naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, modląc się w intencji Seminarium i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele. W tym dniu zebraliśmy na Seminarium 1400 zł. Księża Profesorowie, Diakoni i Alumni WSD w Kielcach w duchu wdzięczności modlą się także w naszej intencji.

4. W minionym tygodniu 8 września było Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Siewnej, jak każe dawny zwyczaj, rolnicy przynoszą ziarno przeznaczone na tegoroczny zasiew. W naszej parafii poświęcenie ziarna z racji tego Święta odbędzie się dziś, po każdej Mszy Świętej.

5. W nadchodzącym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odpust w sanktuarium Jezusa Konającego Pacanowie. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

6. Zbliża się termin udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii – 21 września 2021 r. o godzinie 18.00, w Kościele św. Stanisława czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. W dniu bierzmowania kandydaci przychodzą o godzinie 17.20, żeby dobrze przygotować się do uroczystości. Zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców dziś na godzinę 10.00, w środę na 18.45 – na próbę śpiewu, w czwartek o godzinie 17.00 – spowiedź kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodzin.
W sobotę próba o godzinie 10.30. W przyszłą niedzielę 19 września o godzinie 10.00 zapraszam do Kościoła pw. Świętej Trójcy. Po Mszy Świętej – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.