1. Chcemy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zawarł w Veritatis Splendor – napisali biskupi w Liście Pasterskim zapowiadającym obchody XXII Dnia Papieskiego, które odbywają się dziś, 16 października, pod hasłem: „Blask Prawdy”. Naszą modlitwą i „darem serca” złożonym do puszek dziś wspieramy zdolną, Polską Młodzież z niezamożnych rodzin.

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we wtorek Święto Św. Łukasza Ewangelisty, w środę bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika, w czwartek św. Jana Kantego, prezbitera, w sobotę, św. Jana Pawła II, papieża.

3. W przyszłą niedzielę, 23 października 2022 roku pod hasłem ” Bądźcie moimi świadkami” przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. Niedziela Misyjna zapoczątkuje Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę w kościołach i kaplicach całego świata przeznaczone zostaną do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W ubiegłym roku diecezja kielecka zebrała 203 tyś złotych. Wszystkie ofiary przekazane zostały do PDM w Warszawie.

4. Msze św. w październiku o godzinie 17.00. Po Mszy św. – o 17.30 – nabożeństwo różańcowe. W poniedziałek i w sobotę różaniec prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na Mszy św. w niedziele, na nabożeństwach i na spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentów będzie zaznaczana w formie podpisów i naklejek w dzienniczkach. Bardzo proszę rodziców, żeby zachęcili młodzież i dzieci.

5. W czwartek 20 października o godzinie 16.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się kolejne spotkanie Scholi Parafialnej. Zapraszamy dzieci, rodziców i młodzież.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia w zakrystii „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci, „Misje Dzisiaj”, Kalendarz Rolniczy. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych do celów statystycznych.

7. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się także o groby naszych bliskich zmarłych.