1. Dziś w parafiach odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę Świętą oraz przystępujących do Komunii Świętej.

2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Dzień Seminaryjny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Zachęcamy do nabywania seminaryjnego czasopisma „Obecni”, które przywiozą przedstawiciele Seminarium.

3. Jak co roku w przedostatnią niedzielę października obchodzony jest 93 Światowy Dzień Misyjny, otwierający Tydzień Misyjny, który potrwa do 26 października. Cały październik 2019 r. na prośbę papieża Franciszka jest przeżywany jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się w tym czasie także o groby naszych bliskich zmarłych. Starajmy się zabierać z cmentarza śmieci ze sobą i pamiętajmy i segregacji śmieci.

5. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Także w przyszłą niedzielę przechodzimy na czas zimowy.

6. Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej różaniec codziennie o godzinie 17.30. W poniedziałek i w sobotę prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 16.00.