1. Zapraszamy do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XXXVIII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniu 25 września br. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodakami odnowić Przymierze Małżeńskie. Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Jasnej Górze o godzinie 10.30. Eucharystia na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej, Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego, Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski o godzinie 11.00.

W naszej Parafii odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich i modlitwa w intencji rodzin 25 września br. o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy.

2. W tym tygodniu czcimy we wtorek św. Andrzeja, Pawła i męczenników koreańskich, w środę – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę, w piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

3. Dziś, na godzinę 10.00 zapraszam dzieci z trzecich klas, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

4. Także dziś na godzinę 12.00 zapraszam uczniów klas VII i VIII i wszystkich, którzy w tym roku rozpoczną przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

5. Zapraszamy 01 października 2022 roku do udziału w XIV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. W tym roku przybywamy do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Szczegółowy program możemy znaleźć na plakatach w gablotce:

„ Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój”

9.00 Koncert zespołu peruwiańskiego LOS COMPANIEROS
10.00 Powitanie pielgrzymów – prezentacja grup
10.20 Konferencja „ Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój” Ks. Michał Kacprzyk
10.50 Wspólny śpiew – schola parafialna
11.30 Dziękczynienie za dar beatyfikacji błogosławionej Pauliny Jaricot Ks. dr Maciej Będziński Dyrektor Krajowy PDM w Polsce
11.50 Wspólna modlitwa różańcowa
12.30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– Organizator pielgrzymki rejestruje grupę w sekretariacie i zabiera dla całej grupy przygotowane materiały oraz słodką bułkę.
– Parking przy sanktuarium.
– Pamiętajmy o zabraniu rozkładanych krzeseł, leków i nakryć przeciw deszczowych.
– Punkt medyczny przy sekretariacie.