1. Dziś przeżywamy 54 Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu pod hasłem: „Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci (Wj 10, 2). Życie staje się historią”.

2. Msze Święte w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży oraz rodziców będą sprawowane w Kościele Świętej Trójcy o godzinie 10.00. Dzieci otrzymały dzienniczki, do których będą wklejać naklejki z każdej niedzieli. Dla tych, którzy najlepiej będą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii będą nagrody.

3. W przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w najbliższym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się błogosławieństwo i wręczenie dzieciom różańców. Różańce są już przygotowane.

4. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania także otrzymała zeszyt ćwiczeń oraz niezbędnik, w którym ksiądz podpisuje obecność na Mszy św. w każdą niedzielę, spowiedź, udział w spotkaniach, w celebracjach i w nabożeństwach. Bardzo proszę rodziców, aby przypominali młodzieży o wypełnianiu tych obowiązków przez cały rok. To jest warunkiem przystąpienia do sakramentu bierzmowania.

5. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą o 10.00 dzieci, młodzież i rodzice przychodzili 15 minut wcześniej (o godz. 9.45) w celu przygotowania śpiewu. Spotkania Scholi będą się odbywały w klasztorze w każdy piątek o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam rodziców, dzieci i młodzież.

6. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.