1. Dziś odbywa się XXXVIII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniu 25 września br. Stajemy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodakami odnowić Przymierze Małżeńskie. Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Jasnej Górze o godzinie 10.30. Eucharystia na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Romualda Kamińskiego, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej, Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego, Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski o godzinie 11.00. W naszej Parafii odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich i modlitwa w intencji rodzin 25 września br. o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy.

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach, we wtorek św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę – św. Wacława, męczennika, w czwartek Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W sobotę – 1 października – czcimy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła. Msze św. w październiku o godzinie 17.00. Po Mszy św. – o 17.30 – nabożeństwo różańcowe. W niedziele października nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na Mszy św. w niedziele, na nabożeństwach i na spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentów będzie zaznaczana w formie podpisów i naklejek
w dzienniczkach. Bardzo proszę rodziców, żeby zachęcili młodzież i dzieci do uczestnictwa w modlitwie.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia w zakrystii „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci, „Misje Dzisiaj”, Kalendarz Rolniczy.

5. W przyszłą niedzielę – 2 października – na godzinę 10.00 zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci – wszystkich chętnych, którzy chcą śpiewać w Scholi Parafialnej. Po Mszy św. spotkanie z Panią Organistką.

6. Dziś, na godzinę 10.00 zapraszam dzieci z trzecich klas, które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

7. Także dziś na godzinę 12.00 zapraszam uczniów klas VII i VIII i wszystkich, którzy rozpoczynają przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

8. W najbliższą sobotę 01 października 2022 roku zapraszamy do udziału w XIV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. W tym roku przybywamy do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Szczegółowy program możemy znaleźć na plakatach w gablotce:

„ Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój”
11.30 Dziękczynienie za dar beatyfikacji błogosławionej Pauliny Jaricot
Ks. dr Maciej Będziński Dyrektor Krajowy PDM w Polsce
11.50 Wspólna modlitwa różańcowa
12.30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– Organizator pielgrzymki rejestruje grupę w sekretariacie i zabiera dla całej grupy przygotowane materiały oraz słodką bułkę.
– Parking przy sanktuarium.
– Pamiętajmy o zabraniu rozkładanych krzeseł, leków i nakryć przeciw deszczowych.
– Punkt medyczny przy sekretariacie.