1. Dziś przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Posłuchajmy Słowa Biskupa Kieleckiego z okazji zakończenia jubileuszu 850-lecia Katedry Kieleckiej.
  2. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i owocnego przeżycia Eucharystii, podczas której Ks. Biskup Jan Piotrowski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziś o godzinie 10.00 odbędzie się wręczenie bierzmowanym Pisma Świętego.
  3. We wtorek czcimy św. Wacława, męczennika, w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Pierwszy Piątek Miesiąca, spowiedź od godziny 16.30. W sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  4. W piątek poświęcenie i wręczenie dzieciom klas trzecich, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej różańców i dzienniczków. W przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie.
  5. Od 1 października, czyli od piątku, Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej Różaniec codziennie o godzinie 17.30. Dzieci otrzymają podczas nabożeństw różańcowych specjalne materiały. „List dla M.” to nasza październikowa propozycja dla najmłodszych, poprzez którą chcemy zachęcać do wytrwałego odmawiania modlitwy różańcowej i regularnego uczestniczenia w nabożeństwach. Chociaż tradycyjne listy zostają stopniowo zastępowane innymi środkami komunikowania i przekazywania informacji, my jednak podczas tegorocznego Różańca będziemy chcieli wspólnie z dziećmi stworzyć szczególny list adresowany do Matki Bożej. Każdy kolejny dzień przynosić będzie kolorowe uzupełnienie treści tego listu, która na koniec stanie się modlitwą. Będzie można przesyłać ją „przesyłać” naszej Mamie, która jest w niebie i to nie tylko w miesiącu październiku.
  6. W poniedziałek i w sobotę różaniec prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci.
    W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
  7. Dziś odbywa się „liczenie wiernych” do celów statystycznych.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się  także o groby naszych bliskich zmarłych.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.