1. W środę – 25 września Ks. Biskup Jan Piotrowski sprawował uroczystą Eucharystię w Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie, podczas której Ksiądz Biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przygotowania i przeżycia tej uroczystości.

2. We wtorek rozpoczynamy październik. Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej różaniec codziennie o godzinie 17.30. W poniedziałek i w sobotę prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 16.00.

3. We wtorek 1 października od godziny 17.00 odbędzie się czuwanie ku czci Patronki naszego Diecezjalnego Sanktuarium – Świętej Kingi. Różaniec o godzinie 18.00. Eucharystia o godzinie 19.00. Porządek czuwania tak, jak każdego miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo i wręczenie dzieciom różańców.

5. W sobotę 5 października w sobotę odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Eucharystia o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Pasterza Diecezji Kieleckiej. Wyjazd spod Kościoła parafialnego o godzinie 8.30. Powrót około godziny 15.00. Lista, na którą się zapisujemy jest w zakrystii.

6. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Hieronima, tłumacza i badacza Pisma Świętego. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. W piątek wspominamy św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. Faustynę Kowalską. W tym tygodniu także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Sakrament Pokuty i Pojednania – Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30.