1. W przyszłą niedzielę – XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W dniu 13 października, w niedzielę, czcimy także Matkę Bożą Fatimską. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się procesja różańcowa ulicami Nowego Korczyna. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz Orkiestrę, Straż i ministrantów.

3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się w tym czasie także o groby naszych bliskich zmarłych. Starajmy się zabierać z cmentarza śmieci ze sobą i pamiętajmy i segregacji śmieci.

4. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej różaniec codziennie o godzinie 17.30. W poniedziałek i w sobotę prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 16.00.

5. Dziś na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo i wręczenie dzieciom różańców.