1. Chcemy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zawarł w Veritatis splendor – napisali biskupi w Liście Pasterskim zapowiadającym obchody XXII Dnia Papieskiego, które odbędą się 16 października pod hasłem: „Blask Prawdy”. W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i „darem serca” złożonym do puszek będziemy wspierać Polską Młodzież.

2. Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji już w środę, 12 października 2022 r. o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Nauczycieli i Wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

3. W tym tygodniu czcimy: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w sobotę św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

3. Msze św. w październiku o godzinie 17.00. Po Mszy św. – o 17.30 – nabożeństwo różańcowe. W poniedziałek i w sobotę różaniec prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na Mszy św. w niedziele, na nabożeństwach i na spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentów będzie zaznaczana w formie podpisów i naklejek w dzienniczkach. Bardzo proszę rodziców, żeby zachęcili młodzież i dzieci.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia w zakrystii „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci, „Misje Dzisiaj”, Kalendarz Rolniczy. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych do celów statystycznych.

5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się także o groby naszych bliskich zmarłych.