1. Dziś przypada XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus tuus”. Przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Październik to miesiąc nabożeństw różańcowych. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00, Msze św. o godzinie 17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00, po Mszy św. o godzinie 16.00. W tym tygodniu dzieci prowadzą różaniec w poniedziałek, wtorek i w czwartek. W środę różaniec prowadzą ministranci, w piątek różaniec prowadzą kandydaci do bierzmowania, a w sobotę różaniec poprowadzą koła różańcowe.
3. Bardzo proszę kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby podczas Mszy Świętej czy nabożeństwa różańcowego przychodzili przed ołtarz, żeby nie było potrzeby ciągłego upominania i zapraszania do zajęcia miejsc blisko ołtarza, aby skorzystać z możliwości słuchania słowa Bożego, modlitwy, osobistego spotkania z Chrystusem w ciszy i nawiązania przyjaźni z Bogiem. Z kolegami i z koleżankami możemy porozmawiać w innych okolicznościach. Nie wtedy, kiedy się modlą. Nie przeszkadzajmy innym i sobie w modlitwie.
4. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W zakrystii można zamawiać Msze Święte i wypominki w intencji bliskich nam osób zmarłych. Troszczymy się w tym czasie także o groby naszych bliskich zmarłych. Starajmy się zabierać z cmentarza śmieci ze sobą i pamiętajmy i segregacji śmieci.
5. Msze Święte w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży oraz rodziców będą sprawowane w Kościele Świętej Trójcy o godzinie 10.00. Dzieci otrzymały dzienniczki, do których będą wklejać naklejki z każdej niedzieli. Dla tych, którzy najlepiej będą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii będą nagrody.
6. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą o 10.00 dzieci, młodzież i rodzice przychodzili 15 minut wcześniej (o godz. 9.45) w celu przygotowania śpiewu.
7. Spotkanie Scholi w klasztorze, w każdy piątek o godzinie 15.30.
8. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W piątek wspominamy św. Jadwigę Śląską, a w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.
9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.