1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Dziś przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dziś czcimy także Matkę Bożą Fatimską. Po Mszy św. o godzinie 16.00 odbędzie się procesja różańcowa ulicami Nowego Korczyna. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz Orkiestrę, Straż i ministrantów.

3. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się w tym czasie także o groby naszych bliskich zmarłych. Starajmy się zabierać z cmentarza śmieci ze sobą i pamiętajmy i segregacji śmieci.

4. W tym tygodniu: w środę wspominamy św. Jadwigę Śląską, w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego. W piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.

5. Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej różaniec codziennie o godzinie 17.30. W poniedziałek i w sobotę prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 16.00.