1. 23 października 2022 roku pod hasłem ” Bądźcie moimi świadkami” przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Niedziela Misyjna zapoczątkuje Tydzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę w kościołach i kaplicach całego świata przeznaczone zostaną do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W ubiegłym roku diecezja kielecka zebrała 203 tyś złotych. Wszystkie ofiary przekazane zostały do PDM w Warszawie. Bardzo proszę o dar modlitwy w intencji misji oraz zachęcenie wiernych by w przyszłą niedzielę wsparli duchowo i materialnie Dzieło Misyjne Kościoła.
  2. W tym tygodniu czcimy: w piątek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła, zmiana czasu.
  3. Msze św. w dni powszednie o godzinie 16.00. Po Mszy św. – o 16.30 – nabożeństwo różańcowe. W poniedziałek i w sobotę różaniec prowadzą Panie z Kół Różańcowych. We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci. W niedziele października nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na Mszy św. w niedziele, na nabożeństwach i na spotkaniach przygotowujących do przyjęcia sakramentów będzie zaznaczana w formie podpisów i naklejek w dzienniczkach. Bardzo proszę rodziców, żeby zachęcili młodzież i dzieci.
  4. W czwartek o godzinie 15.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się spotkanie Scholi Parafialnej. Zapraszamy dzieci, rodziców i młodzież.
  5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są do nabycia w zakrystii „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” dla dzieci, „Misje Dzisiaj”, Kalendarz Rolniczy.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Troszczymy się także o groby naszych bliskich zmarłych.