1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.
„Drodzy Diecezjanie! Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny to czas modlitwy w intencji tych, którzy zostali posłani przez Kościół, aby głosić Ewangelię, jak również czas modlitwy za tych, którzy oczekują na Dobrą Nowinę. Zgodnie z nauczaniem Kościoła, na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami, dlatego chcemy dzielić się wiarą, która umacnia się, gdy jest przekazywana! (św. Jan Paweł II, Redemptoris Missio, nr 2). Proszę więc serdecznie o modlitwę za naszych kieleckich misjonarzy i za tych wszystkich, którzy zostali posłani przez Kościół w Polsce do ponad 90 krajów świata. Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI.

2. W poniedziałek 01 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godzinie 8.00 rano w kościele św. Stanisława. O godzinie 11.30 wyruszymy w procesji na cmentarzu. Następnie Msza św. o godzinie 12.00 na cmentarzu. Popołudniu już nie będzie Mszy św. We wtorek – 2 listopada – w dzień zaduszny – Msze św. o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i różaniec za zmarłych. Ostatnia Msza św. o godzinie 19.00 będzie w klasztorze w ramach czuwania na cześć św. Kingi, które rozpocznie się o 17.00. Wypominki w tym dniu przed Mszami św. Wierni mogą uzyskać i ofiarować odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zadbajmy o groby najbliższych i tych, o których nikt już się nikt się nie troszczy. Pamiętajmy też o konieczności segregowania śmieci. Jak każdego roku ofiary na kwiaty składamy do puszki przy wejściu do kościoła.

W dni powszednie października Msza Święta codziennie w dni powszednie o godzinie 17.00. Po Mszy Świętej Różaniec codziennie o godzinie 17.30. Dzieci otrzymają podczas nabożeństw różańcowych specjalne materiały. Codziennie po nabożeństwie różańcowym dzieci losują figurkę Najświętszej Maryi Panny i przynoszą do kościoła następnego dnia.

3. „W każdą niedzielę, aż do czerwca 2022 r. dzieci będą otrzymywać naklejki, które mogą wkleić do specjalnego dzienniczka. Na koniec roku szkolnego będą nagrody dla dzieci, które najlepiej uczęszczały na niedzielną Eucharystię. Można tam także wklejać naklejki z pierwszych piątków miesiąca.
4. W czwartek Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę 31 października – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.
5. W poniedziałek i w sobotę różaniec prowadzą Panie z Kół Różańcowych.
We wtorek, czwartek i piątek – dzieci, w środę ministranci.
W niedziele października różaniec po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zamawiamy w ich intencji Msze Święte i stałą modlitwę przez cały rok – „wypominki”. Dbamy o groby naszych bliskich.
7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.