1. Dekret Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, Dekret Stolicy Apostolskiej i komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach.
2. W poniedziałek, 26 października 2020 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie miało miejsce spotkanie Radia Maryja i Msza św. transmitowana przez TV Trwam, której będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Początek transmisji o godz. 17.30. Od godz. 21.30 rozmowy niedokończone w Radio Maryja. Tematyka transmisji związana jest z Tygodniem Misyjnym.
3. Październik to miesiąc nabożeństw różańcowych. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00, Msze św. o godzinie 17.30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00, po Mszy św. o godzinie 16.00. W tym tygodniu przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa dzieci prowadzą różaniec w poniedziałek, wtorek i w czwartek. W środę różaniec prowadzą ministranci, w piątek różaniec prowadzą kandydaci do bierzmowania, a w sobotę koła różańcowe.
4. Zbliża się listopad miesiąc modlitwy za zmarłych. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę. Msze św. o godz. 8.00 w klasztorze, o 10.00 i 12.00 w kościele parafialnym i o godzinie 16.00 w klasztorze. Po ostatniej Eucharystii o godzinie 16.00 – nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych. W zakrystii można zamawiać Msze Święte i wypominki w intencji bliskich nam osób zmarłych. Troszczymy się w tym czasie także o groby naszych bliskich zmarłych. Starajmy się zabierać z cmentarza śmieci ze sobą i pamiętajmy i segregacji śmieci.
5. W dzień zaduszny 2 listopada – w poniedziałek – porządek Mszy Świętych taki jak w każdą niedzielę o 8.00 w klasztorze, o 10.00 i o 12.00 w kościele parafialnym i o godzinie 16.00 w klasztorze. Po ostatniej Mszy Świętej – różaniec za zmarłych.
6. Msze Święte w każdą niedzielę dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, przy zachowaniu wymaganych w czasie epidemii zasad bezpieczeństwa, są sprawowane w Kościele Świętej Trójcy o godzinie 10.00.
7. Bardzo prosimy, aby na Mszę Świętą o 10.00 dzieci, młodzież i rodzice przychodzili 15 minut wcześniej (o godz. 9.45) w celu przygotowania śpiewu. Zwróćmy szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązujących podczas epidemii w całej Polsce wymagań sanitarnych.
8. Dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. W tym tygodniu: w środę – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.