1. Dziś w naszej parafii odbywa się Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Zachęcamy do nabywania i lektury seminaryjnego czasopisma „Obecni”.

2. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godzinie 8.00 rano w kościele św. Stanisława. O godzinie 11.30 wyruszymy z procesją z kościoła parafialnego na cmentarz. Następnie Msza św. o godzinie 12.00 na cmentarzu. Popołudniu już nie będzie Mszy św.

3. W sobotę – 2 listopada – w dzień zaduszny – Msze św. o godzinie 8.00, 10.00, 12.00. Ostatnia Msza św. o godzinie 15.00 będzie na cmentarzu, po niej różaniec za zmarłych z procesją po cmentarzu. Wypominki w tym dniu przed Mszami św. i na cmentarzu. Wierni mogą uzyskać i ofiarować odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, zadbajmy o groby najbliższych i tych, o których nikt już się ni troszczy. Pamiętajmy też o konieczności segregowania śmieci. Jak każdego roku ofiary na kwiaty składamy do puszki przy wejściu do kościoła.

5. Dziś obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszych kościołów. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność Bogu i Ludziom za dar naszych świątyń: pw. Świętej Trójcy – czyli kościoła parafialnego i Diecezjalnego Sanktuarium Św. Kingi, które znajduje się w kościele pw. Św. Stanisława biskupa męczennika. W tych świątyniach gromadzimy się na modlitwie i przyjmujemy Sakramenty Święte. Jest to okazja do wdzięczności wobec wszystkich, którzy swoją modlitwą i złożoną ofiarą przyczyniają się do ich piękna.