1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Czcimy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W drugą niedzielę listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane do puszek przy wyjściu z Kościoła fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym odbędzie się 12 listopada. W komunikacie zwrócono uwagę, że „mimo wojen, kryzysów, prześladowań wielu ludzi na Bliskim Wschodzie pozostaje w swoim kraju”. „W najtrudniejszej sytuacji są osoby starsze, dzieci, niepełnosprawni i chorzy” – wskazuje organizacja. „My was nie prosimy, my was błagamy. Nie pozwólcie, by nasze kraje stały się pustynią” – zaapelował do Polaków grecko-melchicki arcybiskup Aleppo abp Georges Masri w komunikacie PKWP.

3. We wtorek przypada Czuwanie na cześć naszej Patronki Św. Kingi, Patronki Naszego Miasta w Jej Sanktuarium. Początek o godzinie 17.00. Porządek modlitwy taki, jak w każdym miesiącu. Eucharystia o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Świętej Kingi.

4. W czwartek – 9 listopada – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek czcimy św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła, W sobotę czcimy św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, o godzinie 10.00, w Kościele Parafialnym – Eucharystia w intencji Ojczyzny.

5. Wypominki w najbliższych dniach przed Mszami św. Wierni mogą uzyskać i ofiarować odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zadbajmy o groby najbliższych i tych, o których nikt już się nie troszczy. Pamiętajmy też o konieczności segregowania śmieci.

6. W środę o godzinie 16.30 zapraszam do Diecezjalnego Sanktuarium, Św. Kingi Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.