1. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

2. W środę przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W czwartek czcimy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W piątek – 11 listopada wspominamy w liturgii św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy Święto Państwowe Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Msze św. o godzinie 8.00 – w Sanktuarium Świętej Kingi, o godzinie 10.00 uroczysta Msza św. w Koście Świętej Trójcy za Ojczyznę zamówiona przez Pana Burmistrza i Radę Miasta i Gminy Nowy Korczyn i o godzinie 16.00 – Msza św. w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. W sobotę wspomnienie św. Jozafata Biskupa i męczennika.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła także II niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i czyny pokutne możemy wyrazić solidarność i duchową bliskość z chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.