1. Komunikat Miasta i Gminy Nowy Korczyn w związku z Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości obchodzonym 11 listopada:
W dniu 11.11, w czwartek – o godzinie 11.00, odbędzie się uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym, pw. Świętej Trójcy, w Nowym Korczynie w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej nastąpi przemarsz pod pomnik, gdzie będzie kontynuowana uroczystość, następnie udamy się do remizy OSP w Nowym Korczynie.

2. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła II niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego w przyszłą niedzielę – 14 listopada, poprzez modlitwę i czyny pokutne, możemy wyrazić solidarność i duchową bliskość z chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Również w przyszłą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka po raz kolejny będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich.

3. W tym tygodniu: we wtorek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w czwartek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, we piątek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. W sobotę wspominamy świętych pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.