1. Komunikaty Miasta i Gminy Nowy Korczyn w związku z Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości obchodzonym 11 listopada. W dniu dzisiejszym – 10.11 – o godzinie 15.00 otwarcie wystawy „Dla Ciebie Polsko – stulecie czynu legionowego” w Remizie OSP w Nowym Korczynie. W poniedziałek o godzinie 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Świętej Trójcy w Nowym Korczynie. Następnie przemarsz pod pomnik i do remizy OSP.

2. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła II niedzielę listopada Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poprzez modlitwę i czyny pokutne możemy wyrazić solidarność i duchową bliskość z chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, we wtorek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza. W środę wspominamy świętych pierwszych męczenników polskich. W następną niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka po raz drugi będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich.