1. Dziś, w drugą niedzielę listopada, Kościół obchodzi XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Zebrane do puszek przy wyjściu z Kościoła fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

2. W poniedziałek wspominamy w liturgii świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W piątek czcimy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

3. W sobotę, 18 listopada wspominamy bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu o godzinie 16.00 Ks. Biskup Jan Piotrowski udzieli Młodzieży Sakramentu Bierzmowania w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Św. Kingi, Patronki miasta Nowy Korczyn.

4. W środę o godzinie 16.30 zapraszam na spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami. (Kościół pw. św. Stanisława czyli Diecezjalne Sanktuarium Św. Kingi).

5. W czwartek o godzinie 16.30 odbędzie się Sakrament Pokuty i Pojednania czyli Spowiedź dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzinami. (Kościół pw. św. Stanisława czyli Diecezjalne Sanktuarium Św. Kingi).

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.