1. Komunikat Biskupa Kieleckiego dotyczący zorganizowania zbiórki ofiar do puszki na cele Duszpasterstwa Młodzieży w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 r.

2. Od 2008 roku druga niedziela listopada ma w Kościele w Polsce szczególny charakter Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie stara się zwrócić oczy wiernych i ich duszpasterzy na stale obecny dramat cierpiących chrześcijan w różnych zakątkach świata. W tym roku 13 listopada 2022 roku wspieramy duchowo i materialnie ofiarami zebranymi do puszek, ogarniętą wojną Ukrainę.

3. Ks. Krzysztof Banasik, Z-ca Dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej informuje, że do wszystkich parafii naszej Diecezji zostały już dostarczone świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jeśli idzie o cenę świec, to niestety kosztują nas one 100% więcej niż w poprzednim roku (producenci tłumaczą to kilkukrotnym wzrostem cen parafiny). Dlatego, by akcja miała w miarę odczuwalny wymiar prosimy o wpłaty za małą świecę 9 zł. Cel akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego. Ofiara za świecę jest równowartością jednego obiadu dla dziecka. Świece można nabywać w zakrystii.

4. W czwartek czcimy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w piątek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, w niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku Kościelnego. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu wszystkie Msze św. w niedzielę będą sprawowane w Kościele św. Stanisława czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. W Pierwszą Niedzielę Adwentu – 27.11.2022 – rozpoczniemy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy plan będzie ogłoszony w najbliższą niedzielę.

5. Duszpasterstwo Młodzieży i Centrum ŚDM Diecezji Kieleckiej zaprasza młodych do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym – w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 19 listopada 2022 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach oraz kościołach stacyjnych. Hasłem tegorocznego spotkania jest fragment z Ewangelii św. Łukasza – „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39). Rozpoczęcie spotkania – godz. 12:00. O godzinie 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.