1.Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego. (tutaj).

2. W dzisiejszą Niedzielę 19 listopada 2023 z woli Ojca Świętego Franciszka przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7). Diecezjalne obchody 7. Dnia Ubogich odbędą się w Kielcach. W Bazylice Katedralnej o godz. 11.00 w intencji ubogich sprawowana będzie Eucharystia pod przew. ks. Łukasza Zygmunta – dyrektora Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej. Po modlitwie w sąsiedztwie katedry przygotowany zostanie Namiot Miłosierdzia (obok Centrum Integracji Społecznej), gdzie ubodzy otrzymają ciepły posiłek, odzież itp., oraz pomoc pielęgniarską. Akcja przeprowadzona zostanie przez pracowników Caritas Kieleckiej i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w intencji ubogich w swoich parafiach.

3. W poniedziałek wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Klemensa I, papieża męczennika, w piątek św. Andrzeja Dung Lac, prezbitera i współmęczenników wietnamskich, w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. Ogłaszamy nabór do II Parafialnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2024, pt. „Z Kolędą Przez Wieki”. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Zapisy trwają do 13 grudnia 2023 r. Więcej informacji, karty zgłoszeniowe i regulamin konkursu u naszej Pani Organistki Angeliki. Serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.