Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Kingi – osoby konsekrowane, kapłanów wraz z parafianami, rodziny, dzieci młodzież. W sobotę 20 lipca 2019 r. – w dniu odpustu św. Kingi pod patronatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego – Pasterza Diecezji Kieleckiej odbędzie się V Pielgrzymka do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „W mocy Bożego Ducha”. Początek uroczystości o godzinie 11.00 przy źródełku św. Kingi. Następnie odbędzie się procesja do kościoła pw. św. Stanisława biskupa męczennika czyli do Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. W sanktuarium będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania – do „spowiedzi”. O godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta Eucharystia, którą wraz z kapłanami będzie sprawował Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Następnie pielgrzymi przejdą na rynek w Nowym Korczynie, gdzie obędą się przemówienia władz samorządowych oraz inscenizacja ukazująca sceny z życia św. Kingi w wykonaniu młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie. Następnie będziemy uczestniczyć w koncercie zespołu „Kerygmat” z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i w spotkaniu z przedstawicielami Kieleckiego Seminarium.

Szczegółowy plan pielgrzymki:
godz.8.00-9.30 – przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych.
godz. 9.30-10.30 – zwiedzanie zabytków Nowego Korczyna
godz.11.00-11.30 – procesja uczestników od źródełka św. Kingi do kościoła pw. św. Stanisława czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi.
godz. 11.30 – spowiedź i ucałowanie relikwii św. Kingi
godz. 12.00 – koncelebrowana EUCHARYSTIA pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Kalety.
13.00-13.30 przemarsz uczestników na Rynek
godz. 13.30 – odczytanie aktu lokacyjnego i inscenizacja związana z pobytem św. Kingi w Nowym Korczynie.
– przemówienia okolicznościowe
– występ zespołu „KERYGMAT” – spotkanie z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
– konkurs historyczny
– kiermasz kulinarny
– wystawy rękodzieła, malarstwa, fotografii.
15.30 zakończenie

Więcej informacji znajdziemy na stronie sanktuariumkingi.pl i na plakatach. Zgłoszenia grup pielgrzymkowych można także wysyłać na adres pielgrzymka@sanktuariumkingi.pl.

z wyrazami szacunku
Ks. Paweł Majewski – kustosz sanktuarium
tel. 505098593