OGŁOSZENIA2018-12-30T15:02:36+01:00

XV Niedziela Zwykła 14.07.2024 r.

1. Kielce, dnia 9 lipca 2024 r.
KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej,
przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy, skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga. W latach komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży. Z racji 40-tej rocznicy od tych wydarzeń, Stowarzyszenie „Rafael” przygotowuje film pt. „Znak sprzeciwu” nawiązujący do tej heroicznej postawy. Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o zorganizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek w wybraną niedzielę wakacji. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie.
      Z darem modlitwy
                                                                                            Wasz Biskup
                                                                                    † JAN PIOTROWSKI
W odpowiedzi na Komunikat Księdza Biskupa w przyszłą niedzielę – 21 lipca 2024 r. odbędzie się w naszej Parafii zbiórka do puszek przy wyjściu z Kościoła.
2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek czcimy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Przejdź do góry