OGŁOSZENIA2018-12-30T15:02:36+01:00

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023 r.

1. KOMUNIKAT
W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy księży, siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

† Andrzej Kaleta
WIKARIUSZ GENERALNY.

2. W dzisiejszą Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zgodnie z prośbą Księdza Biskupa wyrażoną w Komunikacie, który został odczytany w ubiegłą niedzielę, wesprzyjmy materialnie ofiarą zebraną do puszek Młodzież Diecezji Kieleckiej, która będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Korei, jak również wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji.

3. W czwartek czcimy św. Andrzeja, apostoła, w Pierwszy Piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, Sakrament Pokuty i Pojednania – „Spowiedź”, od godziny 15.30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny i modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców. Przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Od przyszłej niedzieli, w dni powszednie Adwentu, Roraty, czyli uroczysta Msza Święta na cześć Najświętszej Maryi Panny, codziennie o godzinie 16.00. Zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne, także uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej z rodzicami, Młodzież, Koła Różańcowe, wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny.

4. Od przyszłej niedzieli wszystkie Msze Święte będą sprawowane w Klasztorze, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. Zwróćmy uwagę na zamykanie drzwi ponieważ kościół jest ogrzewany.

5. Ogłaszamy nabór do II Parafialnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2024, pt. „Z Kolędą Przez Wieki”. Ilość osób biorących udział w konkursie jest ograniczona. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Zapisy trwają do 13 grudnia 2023 r. Więcej informacji, karty zgłoszeniowe i regulamin konkursu u naszej Pani Organistki Angeliki. Serdecznie zapraszamy.

6. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne „Caritas”, w cenie 9 zł., w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku poświęcone opłatki wigilijne będzie roznosił Pan Kościelny. Błogosławieństwo opłatków w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

Przejdź do góry